21February2018

سازمان جوانان کمونیست

ویدئو - هنگ اوت (11)

آنچه در معدن یورت در استان گلستان اتفاق افتاد و بیش از سی نفر از کارگران این معدن را قربانی و بیش از هفتاد نفر آنان را مصدوم کرد، یک حادثه نبود. یک جنایت آشکار بود. اینرا رسانه های حکومتی اعتراف کرده اند. گفته اند معدن ناامن بوده، تجهیزات ایمنی نداشته، تونل هایش یکطرفه بوده و راه خروج دیگری نداشته است. اعتراف کرده اند که به اعتراضات مکرر معدنچیان توجه نکرده اند برعکس آنها را تهدید به اخراج کرده اند. و این جنایت صاحب دارد. مسببینی دارد. باید کل جامعه علیه این جنایت و مسببین آن بلند شود و با معدنچیان و خانواده هایشان اعلام همبستگی کند.
صاحبان معدن که طبق اعترافات رسانه های حکومتی از نهادهای بالای حکومت بوده اند از جمله مسببین این جنایتند که بقول کارگران معدن فقط و فقط به فکر پول و سود بوده اند و کارگران معترض را به اخراج تهدید کرده اند. اما مسبب واقعی این جنایت کل حکومت است. سهل انگاری نسبت به ایمنی محیط کار که آنهم فقط یقه کارفرما را نمیگیرد گوشه کوچکی از مساله است. مسئول اصلی اینهمه ناامنی و بی حقوقی کل این نظام است. آنهایی که قانون میگذرانند و کارگر را از حق تشکل و اعتراض محروم میکنند، ارگانهایی که به شکایات کارگران رسیدگی نمیکنند، سیستم قضایی که با شکایت کارفرماهای مفتخور کارگران معترض را به دادگاه و زندان میکشاند، وزارتخانه هایی که به ایمنی محیط کار توجهی ندارند و سود سرمایه داران را بر جان کارگر مقدم میشمارند، مجلسی که محکم پشت سرمایه داران حریض و بیرحم را گرفته است و قانون پشت قانون علیه کارگر وضع میکند. نظامی که میلیارد میلیارد صرف مسجد و امامزاده و مقامات و آیت الله ها و صرف جنایتکاران اسلامی در کشورهای دیگر میکند، و یا صرف زندان و سیستم قضایی اش میکند تا مدام کارگران و مردم معترض را به دادگاه و زندان بکشاند. نظامی که حتی نسبت به پرداخت چندرغاز حقوقی که خود تصویب کرده است هم مسئولیتی بعهده نمیگیرد و حتی یکبار جانب کارگران را نمیگیرد. کل این نظام عامل اصلی این جنایت و کلیه جنایاتی است که هر روز در کارخانه ها و مراکز کار اتفاق می افتد.
روزی نیست که کارگری در معدنی مدفون نشود یا از داربستی و یا به چاهی سقوط نکند و یا در کارخانه ای در آتش سوزی جانش را و یا سلامتی اش را از دست ندهد. این وضع را باید جایی خاتمه داد. فاجعه معدن یورت میلیون ها نفر در سراسر کشور را در سوگ عمیقی فرو برده است. این سوگ و این خشم و نفرت را باید به نیرویی برای مقابله با نظامی که مسبب اینهمه ظلم و ستم در حق اکثریت زحمتکش این جامعه است، تبدیل کرد.
حزب کمونیست کارگری صمیمانه به خانواده های کارگران جانباخته و کلیه مردم آزاده تسلیت میگوید و یاد جانباختگان این فاجعه بزرگ را گرامی میدارد. این واقعه را باید به تحکیم همبستگی در سراسر کشور با معدنچیان یورت و خانواده هایشان تبدیل کرد. نه تنها از تشکل های کارگری بلکه از معلمان و بازنشستگان، از کارگران کلیه مراکز کارگری در استان گلستان و در سراسر کشور، از نهادهای مختلف دانشجویی، نهادهای مدافع حقوق کودک و محیط زیست، مدافعین حقوق زن و مبارزین علیه اعدام، نهادهای دفاع از زندانیان سیاسی و نویسندگان و هنرمندان و ورزشکاران و غیره انتظار میرود که با معدنچیان یورت و خانواده هایشان اعلام همبستگی کنند. جا دارد در همه شهرها در بزرگداشت معدنچیانی که جان باختند مراسم برگزار کرد، در میادین شهرها گل گذاشت، پیام های همبستگی داد و یا با ابتکارات دیگری درمورد این واقعه کاری کرد.

باید دولت را تحت فشار قرار داد که:

۱- آمار دقیق و نام و مشخصات و عکس های قربانیان، و مجروحین این حادثه را در تلویزیون و روزنامه هایش منعکس کند و با کارگران معدن و نمایندگانشان و خانواده های کارگران مرتبا مصاحبه شود تا جامعه مستقیما از زبان آنها حقایق مربوط به این معدن و ظلم و ستمی که در طول سالیان طولانی بر کارگران رفته است را بشنود.

۲- آخرین امکانات پزشکی را برای مداوای کارگران مصدوم بکار گیرد و بطور منظم وضعیت آنها را به مردم گزارش کند.

۳- به خانواده های جانباختگان و مصدومین این حادثه غرامت بدهد. هیچ مبلغی جای خالی کارگران جانباخته را پر نخواهد کرد ولی زندگی خانواده هایشان باید از هر نظر تامین شود.

۴- صاحبان معدن و مقامات و مسئولین ارگانهای حکومتی که در اثر بی توجهی و سهل انگاری آنها این فاجعه و این جنایت رخ داده است به مردم معرفی شوند و مورد محاکمه قرار گیرند.

۵- پیشرفته ترین تسهیلات و استانداردهای ایمنی و امداد رسانی در معدن یورت و همه معادن در ایران زیر نظر نمایندگان منتخب کارگران بکار گرفته شود.

۶- حقوق عقب افتاده و بیمه کارگران فورا و بطور کامل پرداخت شود و تا زمانی که کارگران بیکار میمانند حقوق کامل آنها پرداخت شود.

۷- کارفرماها و مسئولین ارگانهایی که معدنچیان معترض را اخراج کرده اند، به جامعه معرفی شوند و به کارگران اخراجی غرامت کامل داده شود.

روز ۱۳ اردیبهشت در تاریخ جنایت صاحبان سرمایه و حکومت اسلامی ثبت خواهد شد و همیشه در یاد کارگران و مردم خواهد ماند.

حزب کمونیست کارگری ایران
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶، ۴ مه ۲۰۱۷

نظراتتان را بصورت کامنت در پایین همین پست و نیز صوتی و کتبی میتوانید از طریق شماره 0046739681438 در واتس اپ، ایمو، لاین، وایبر و تلگرام هم برای ما بفرستید.
پیامگیر ما در تلگرام:
@sjktamas
کانال تلگرامی:
https://t.me/jk_org
@jk_org
https://telegram.me/joinchat/BOIwHju5SjiuAM37-ufV2g

Skype: javanan.tamas
Twitter: @javanankomonist
Instagram: Javanan.Komonist
Tell: 0046739681438
فیسبوک:
https://www.facebook.com/cyo.sjk
@cyo.sjk
https://www.facebook.com/wpiran/
کانال یوتیوب:
https://www.youtube.com/javanankomonist
صفحه گوگل پلاس:
https://goo.gl/sCCXVT
سایت:
www.cyoiran.com
ایمیل:
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
LikeShow

28 مرداد 1332 در تاریخ سیاسی و حتی اجتماعی ایران بسیار حائز اهمیت است. ما در این برنامه وقایع این دوره مهم را بررسی میکنیم که ببینیم چه اتفاقی در این تاریخ و این دوره حساس افتاده است. شرایط سیاسی، اجتماعی و اقتصادی جامعه ایران در آن سالها، نقش حکومت پهلوی و دولتهای خارجی چه بوده و جنبش های راست و چپ در ایران چه نقشی در این واقعه داشته اند.

شما هم مثل همیشه میتونین اخبار، گزارشات و نظرات خودتون رو با ما درمیون بذارید. راه های تماس ما از طریق وایبر، تلگرام، لاین، واتس آپ با شماره 0046739681438 هست. یا اینکه با ایمیلThis email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. نظراتتون رو برامون بفرستید.

 راه های دیگر تماس:

اسکایپ: javanan.tamas

فیسبوک: https://www.facebook.com/cyo.sjk

گوگل پلاس: http://goo.gl/sr55q3

اینستاگرام: javanan.komonist

توئیتر: javanankomonist@

نگاهی به قانون جدید در دولت کانادا در رابطه با پناهندگان سیاسی
آرش یزدان به همراه سیاوش شهابی و فرشاد حسینی.

مصاحبه شیرین شمس از صفحه انقلاب زنانه با رزیتا ائمه دوست عضو سابق تیم ملی تنیس روی میز، در مورد محدودیت برای زنان
رزیتا ورزشکار ۲۳ ساله، نایب قهرمانی آسیای میانه در سال ۲۰۰۸، حضور در مسابقه های جهانی مدارس در سال ۲۰۰۶، قهرمانی ایران در رده بندی نوجوانان ۱۳۸۴، نایب قهرمانی در رده بندی جوانان در سال ۱۳۸۵ و حضور در رقابت‌های بین المللی کاپ فجر سال ۱۳۹۲ بوده است.

پنجشنبه ۹ بهمن مصادف با 29 ژانویه، ساعت 10:30 شب به وقت ایران همزمان باساعت 8 عصر به وقت اروپای مرکزی، هنگ اوت (میزگرد اینترنتی) صفحه انقلاب زنانه با موضوع "ناموس و ناموس پرستی" با فوکوس روی جامعه ایران و افغانستان برگزار میشه:
با حضور
"نسرین اسفندیاری" پژوهشگر مسائل جنسیتی
"شیرین شمس" فعال سیاسی و از مسئولین صفحه فیسبوک انقلاب زنانه
"مریم اکبری" روزنامه نگار
"عاتکه بادله" فعال سیاسی و از ادمنیهای صفحه فیسبوک انقلاب زنانه
https://www.facebook.com/womens.revol...
ناموس چی هست؟ و چه کاری با یه زن میکنه؟
همچنان این سوال روی میز ماست و میخوایم نظر شما رو بدونیم. با توجه به اینکه هادی مصطفایی، رئیس پلیس مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی نیروی انتظامی، گفته ۱۶ درصد قتل‌ها در ایران «ناموسی» هست، میخوایم بدونیم برای جلوگیری از وقوع چنین جنایتی باید چه کرد؟
نظر خودتون رو تو کامنتها بذارین!
ویا ایمیل: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

هنگ اوت با شرکت مهناز قزلو، حمید شریفی، شیرین شمس و عاتکه بادله در رابطه با عکس برهنه گلشیفته فراهانی در مجله ایگوییست...

گفتگو درباره عکس العمل ها در مدیای اجتماعی و تاثیرات برهنگی گلشیفته فراهانی در جامعه.

 

سه شنبه 27 آبان 1393 برابر با 18 نوامبر 2014 هست و ما در رابطه با عکس العمل مردم در روزهای گذشته بخاطر درگذشت مرتضی پاشایی خواننده پاپ در ایران میزگردی رو با شیرین شمس و بهرنگ زندی ترتیب دادیم که توجه تون رو به اون جلب میکنم.
با درگذشت مرتضی پاشایی، مردم و عمدتا جوونا، در شهرهای مختلف در روزهای جمعه و یکشنبه به خیابونها اومدن و زن و مرد کنار هم، با خوندن ترانه های او، یاد این خواننده رو گرامی داشتن.

مرتضی پاشایی خواننده، نوازنده و آهنگساز پاپ بود. او دانشجوی رشته گرافیک بوده و از کودکی به موسیقی علاقه داشته است. موسیقی را از چهارده سالگی با نواختن گیتار آغاز کرد. پاشایی با قرار دادن ترانه‌هایش در اینترنت شناخته شد. او نخستین آلبوم رسمی خود، «یکی هست» را در سال ۱۳۹۱ منتشر نمود. آلبوم‌های «گل بیتا» و «اسمش عشقه» دو آلبوم دیگر او هستند که تا پیش از درگذشتش بصورت رسمی منتشر نشده بودند. وی از آذر ۱۳۹۲ به تشخیص پزشکان به سرطان معده مبتلا گردید و در آبان ۱۳۹۳ در ۳۰ سالگی درگذشت.

هنگ اوت جوانان کمونیست با شرکت حامد محمدی، نوا آزادی و مصطفی صابر
چهارشنبه 22 بهمن 1393 برابربا 11 فوریه 2015 ساعت ده شب اروپای مرکزی

 

حزب چپگرای يونان به رهبرى الكسيس چيپراس یكشنبه ٢٥ ژانویه در انتخابات يونان به پيروزى رسيد،اين حزب پس از پيروزى اعلام كرد ٥ سال رياضت اقتصادى، رنج و تحقير اين كشور توسط وأم دهندگان خارجى به پايان رسيده است. 

این رویداد چه تاثیراتی در اروپا و در سطح جهانی خواهد داشت؟ و پیروزی این حزب سیریزا چه پیامی رو به مردم دنیا با خود دارد؟ موفقیت ویا عدم موفقیت این حزب در گرو چه فاکتورهاییست؟
در این میزگرد نوا آزادی بهمراه علی محمدی و مصطفی صابر همراه خواهند بود.
نظرات خودتون رو با ما در بخش کامنت در میون بذارید.
ویا پیام خصوصی به صفحه،
اس ام اس، واتس آپ، وایبر، تلگرام: 0046739681438
گوگل پلاس: javananKomonist+
اینستاگرام: javanan.komonist
ایمیل: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

connect1