21February2018

سازمان جوانان کمونیست

دختران در صفوف اول اعتراضات دانشجویی بمناسبت روز دانشجو
شیرین شمس-
روزهای 13 و 14 آذر 96، به مناسبت روز دانشجو و به فراخوان دانشجویان چندین دانشگاه اعم از تهران، علامه طباطبایی، بهشتی، خوارزمی و صنعتی شریف، دانشجویان علیه فقر و محرومیت فشار اقتصادی، اقتصاد مقاومتی، سیاست های خصوصی سازی، سیاست های ارزان سازی نیروی کار و بیکاری سازی ها، علیه تبعیض جنسیتی، وضعیت بد خوابگاه ها بخصوص خوابگاه های دخترانه، علیه دانشگاه پولی و پادگانی و علیه سرکوب که ابزار پیاده سازی همه قوانین ظالمانه و ضد انسانی حاکم است دست به تجمعات گسترده اعتراضی زدند. راهپیمایی دانشجویان در محوطه دانشگاه و سر دادن شعار و اجرای تاتر هم بخشی از این تجمعات اعتراضی بودند. در دانشگاههای بزرگ کشور بیانیه مشترک بیش از 32 شواری صنفی دانشجویان دانشگاههای سراسر کشور که بیانیه ای است علیه وضعیت موجود، و بمناسبت فرا رسیدن 16 آذر روز دانشجو صادر شده، قرائت شد.
در این میان نقش دختران دانشجو به عنوان نیروهای فعال و دخالتگر دانشجویی برجسته بود. حضور دختران دانشجو در صفوف اول تجمعات اعتراضی قابل مشاهده بود. دانشجویان دختر در قرائت بیانیه پیشقدم بودند، در سر دادن شعار علیه وضعیت موجود پیشقدم بودند. در تاتری که دانشجویان دانشگاه تهران اجر کردند، تعداد قابل توجهی از دختران در نقش های دانشجو، زن آواره، معلم، کارگر، و آب و ...نقش ایفا کردند. به نقل از یکی از دانشجویانی که در تجمع حضور داشته "حضور دخترها خوب بود، نسبتا هم در راس امور و سازماندهی حضور داشتند، در کل نسبت خوبی از دختران را در تجمع اعتراضی نسبت به سالهای گذشته شاهد بودیم."
حضور فعالانه دختران دانشجو در اعتراضات اخیر علیه وضعیت موجود، علیه تبعیض و بردگی زن یک بار دیگر نشان میدهد علی رغم سرکوبهای چند دهه حاکمیت جمهوری اسلامی و علی رغم تعریف نقش زن به عنوان خانه دار، شوهر دار و بچه دار توسط این حاکمیت و رهبر آن، این نقشها هرگز از طرف توده زنان در ایران قابل پذیرش نبوده، نیست و نخواهد شد. 
نقشی که امروز زنان پیشرو ایفا میکند، بخشی از رهبری و سازماندهی اعتراضات علیه وضعیت موجود است. امروز دختران در نقشهای دانشجو، زن آواره، معلم، کارگر، و آب صدای اعتراض جامعه می شوند، انزجار خود را از وضعیت موجود اعلام میکنند و نه فقط مطالبات دختران دانشجو، نه فقط مطالبات زنان جامعه بلکه مطالبات همه اقشار تحت ستم جامعه را نمایندگی می کنند.
حضور فعالانه زنان در عرصه های مختلف اجتماعی نشان بسیار خوبی از روحیه مبارز و عملگرای زنان در ایران و نشان خوبی از پیشروی های جنبش های اجتماعی و پیوند آنها با یکدیگر در راستای تغییر ریشه ای وضعیت موجود است. 

16آذر96
7دسامبر2016
...............................
همراهان گرامی برای تماس با انقلاب زنانه لحظه ای دریغ نکنید!
?ارتباط با انقلاب زنانه ?
?پیام خصوصی به صفحه فیسبوک انقلاب زنانه
facebook.com/womens.revolution1

پیامگیر انقلاب زنانه در تلگرام @sjktamas
?کانال تلگرام انقلاب زنانه 
telegram.me/enghelabezananeh

?دایرکت به اینستاگرام انقلاب زنانه 
instagram.com/women.revolution

?توئیتر انقلاب زنانه
twitter.com/enghelabezanan
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
دوچرخه سواری جمعی در بغداد در حمایت از مارینا، زن جوانی که توسط نیروهای اسلامی مورد تهدید و توهین واقع شده بود
https://t.me/enghelabezananeh
مارينا زن جواني كه بدليل اينكه با دوچرخه رفت و آمد ميكرد، از طرف نيروهاي اسلامي و مرتجع مورد توهين وبرخوردهاي شنيع و ضد زن قرار گرفته بود
در جواب اين توحش اسلامي امروز مردان و زنان جوان در سطح شهر بغداد گشت اعتراضي را با دوچرخه سازمان دادند وساعتها دسته جمعي دوچرخه سواري كردند
 
 
لایحه بودجه ۱۳۹۷و افزایش سهم نهادهای مذهبی، نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات

حسن روحانی، رئیس جمهور حکومت اسلامی در حالی لایحه بودجه سال آینده (۱۳۹۷) را به مجلس ارائه کرده که در این لایحه بودجه نهادها و سازمان‌های مذهبی افزایش یافته است.
در مجموع بودجه نیروی انتظامی حدود ۳۰ درصد و بودجه وزارت اطلاعات هم ۹ درصد افزایش یافته است.
این در حالیست که بودجه پیشنهادی برای پرداخت یارانه‌های نقدی و غیر نقدی، تقریبا نصف شده است و از حدود ۴۲ هزار میلیارد تومان، به ۲۳ هزار میلیارد تومان رسیده است.
به نظر شما چرا بودجه ای که به معیشت مردم ارتباط دارد کاهش و بودجه های نهادهای سرکوبگر مردم افزایش یافته است؟
https://t.me/enghelabezananeh
 
 
کمپین پرستاران برای اجرای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری

گفتمان بر سر مشکلات و مطالبات پرستاران با هشتگ#اجرای_قانون_تعرفه_گذاری_پرستاری در شبکه های اجتماعی، در ٢١ آذر ماه یک بار دیگر اعتراض پرستاران به عدم اجرای این قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری را نشان داد. پرستاران اعلام کردند: تعرفه خدمات پرستاری که در سال ۱۳۸۶، به تصویب مجلس رسید، به بهانه‌های مختلف هنوز اجرایی نشده است و همچنان در برخی بیمارستانها حقوق و دستمزد و اضافه کاری معوقه پرستاران در چند ماه گذشته پرداخت نشده است.
پرستاران خواهان افزایش حقوق بالاتر از خط فقر ٤ میلیون باشد. این یک مطالبه و خواست فوری است.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
نمایندگان ارتجاع و زن ستیزی، و ممنوعیت ورود زنان به استادیوم ها

«مینو اصلانی» رئیس بسیج جامعه زنان، نظر آیت الله مکارم شیرازی درباره اینکه زنان نباید به ورزشگاه ها بیایند را «فتوای دلنشین» دانست و از آن حمایت کرد.
او در بخشی از سخنان خود گفت: «عموم زنان متدین و خانواده‌هایشان اساساً دغدغه‌ای برای حضور در ورزشگاه‌ها نداشتند و این دغدغه از سوی برخی از طرفداران تفکرات خاص فمنیستی به خصوص فمنیست‌های سکولار مطرح شده بود.»
خانم اصلانی همچنین گفت: «مطالبه حضور زنان در ورزشگاه‌ها یک مطالبه ساختگی برای حاشیه‌سازی از سوی برخی فمنیست‌های سکولار در کشور بود، با فتوای حضرت مرجع عالیقدر، آیت‌الله مکارم شیرازی پرونده‌اش برای همیشه بسته شد.»

پاسخ شما به این دو نماینده حکومت چیست؟
https://t.me/enghelabezananeh
 
 
لغو ممنوعیت ورود زنان به سینما در عربستان

ممنوعیت ورود زنان به سینما در عربستان بعد از ۳۵ سال برداشته می‌شود؛ این یک پیشروی دیگر برای زنان و جنبش زنان در عربستان است.
تصویر از حضور بی سابقه آنها در جشنواره ای در عربستان 

https://telegram.me/enghelabezananeh
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#شلاق ممنوع! #خشونت ممنوع!
حکم شلاق ”زمانە زیویە“، ”منارە ملاویسە“ و ”ایوب جوانپور“ صادر شده توسط دستگاه قضایی جمهوری اسلامی، محکوم است و باید فورا لغو شود.
این سه نفر از فعالین شهر سقز به اتهام "شرکت در تجمعات حمایت از همه‌پرسی استقلال کردستان و اخلال در نظم عمومی" به ٥٠ ضربه شلاق و یک میلیون و هشتصد هزار تومان جریمە نقدی محکوم شده اند. 
https://t.me/enghelabezananeh
شلاق یکی از خشن ترین شکل مجازات است که باید مورد اعتراض جدی مردم انساندوست و آزادیخواه قرار بگیرد. مجازات شلاق یکی از شنیع ترین مکانیزم های حمله جمهوری اسلامی به فعالین بخصوص در شرایط بحران اقتصادی، سیاسی و فرهنگی برای جلوگیری از پیشروی جنبش های اجتماعی است. مجازات شلاق را باید قویا محکوم کرد و به حکومتی که الگوی تولید و بازتولید خشونت است بطور وسیع اعتراض کرد.

زنان و حضور در استادیوم در سرپل ذهاب
در سرپل‌ذهاب، زنان علاقه‌مند به فوتبال برای تماشای بازی ستارگان۹۸- منتخب کرمانشاه به ورزشگاه آمدند.
?ورود به استادیوم حق مسلم زنان است
https://t.me/enghelabezananeh
 
 
Page 1 of 27

connect1